مراسم سالگرد سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی


ﺳﻪشنبه, 13 دی 1401 207

مراسم سومین سالگرد شهادت مالک اشتر ایران سردارشهید حاج قاسم سلیمانی و دومین سالگرد ارتحال عمار انقلاب آیت الله مصباح یزدی با تجدید میثاق با شهدای خوشنام دانشگاه و بیانات حجت الاسلام والمسلمین انواری در مسجد اهلبیت علیهم‌السلام دانشگاه خلیج فارس با حضور پرشور کارکنان و اساتید و دانشجویان برگزار شد.

این مراسم در روز سه شنبه ۱۳دی ماه ۱۴۰۱ در جوار شهدای خوشنام دانشگاه خلیج فارس آغاز شد. و ادامه مراسم با قرائت چند آیاتی از کلام الله مجید شروع و با سخنرانی گهربار حجت الاسلام انواری ادامه و با مداحی برادر رازقی پور در مسجد دانشگاه به پایان رسید.

حجت‌الاسلام انواری ؛ از شخصیت و جایگاه مدافع حرم شهید حاج قاسم سلیمانی تا شخصیت و جایگاه مدافع حریم آیت الله مصباح یزدی مطالب زیبایی را بیان نمودند و راه و مسیر و جانفشانی این دو شخصیت را برای انقلاب و نظام و دین را برای حضار تبیین کردند. ایشان افزود؛ سخن و گفتار حاج قاسم ماندگار است که گفتند ایران حرم است،ایران حریم اهلبیت علیهم‌السلام است. اگر حاج قاسم نبود الان این امنیت در کشور نبود.

اگر حاج قاسم و یارانش و جوانان مدافع حرم نبودند ما در مرز های سوریه و عراق نمی جنگیدیم باید با داعش و اسراییل در مرزهای عراق و مرز خسروی مقابله می‌کردیم.

در پایان مراسم مداح عزیز آقای محمد رضا رازقی با مدح و ثنای زیبایشان که در وصف سردار رشید اسلام بود مجلس و محفل را به فیض رساندند. در آخر از همه عزیزانی که در برگزاری این امر ما را یاری نمودند تشکر و قدردانی به عمل می‌آید.